Jakie zalety ma odzież robocza szyta na miarę?

Wrzesień 14, 2021

Szycie odzieży u krawca, to luksus: nawet wizytowy garnitur czy garsonkę zazwyczaj kupujesz w sklepie odzieżowym. W tej sytuacji odzież robocza szyta na miarę może wydać się wyjątkową ekstrawagancją. Nic bardziej mylnego. Zamówienie uniformów roboczych dla konkretnych osób jest łatwiejsze od poszukiwania pasującego stroju w gotowym asortymencie.

Jeżeli trzeba dobrać spodnie ogrodniczki dla pracownika budowlanego, to w każdej hurtowni bez problemu uda się znaleźć rozmiar na dwumetrowego, ważącego ponad 100 kg faceta i na drobną kobietę. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy potrzebujesz konkretnego koloru i idealnie dopasowanego uniformu zawodowego czy korporacyjnego.

Dopasowanie odzieży roboczej poprawia komfort pracy

W ubraniu przeznaczonym do wykonywania obowiązków zawodowych ludzie spędzają długie godziny, więc warto zadbać o to, aby stroje robocze zapewniały komfort i swobodę ruchów. Dlatego warto starannie wybierać tkaniny na odzież roboczą pod kątem ich parametrów technicznych: wytrzymałości, przewiewności czy odpowiedniej miękkości w zetknięciu ze skórą. 

Nie można też zaniedbać walorów estetycznych. Wygląd materiału jest kluczowy w przypadku tych typów odzieży zawodowej, które muszą spełniać nie tylko funkcje ochronne, lecz także reprezentacyjne. Bardzo dobrym przykładem są ubrania służb mundurowych. Żołnierz, policjant, celnik czy członek Straży Marszałkowskiej nie może przyjść do pracy w garniturze czy jeansach. Przedstawiciele wielu innych zawodów, w tym pracownicy sektora medycznego i HoReCa, też mają obowiązek noszenia służbowych uniformów. Im swobodniej pracownik czuje się w uniformie, im chętniej go nosi, tym lepiej wykonuje powierzone mu zadania.

Personalizacja odzieży zawodowej

Największą korzyścią z szycia odzieży roboczej na miarę jest jej łatwa personalizacja. Nadawanie ubraniom indywidualnego charakteru przejawia się na kilku poziomach:

  • starannie dobrana kolorystyka – decydując się na szycie odzieży zawodowej na zamówienie, możesz starannie dobrać kolor, a nawet zamówić tkaninę w barwach firmowych – utrzymanie jednolitej kolorystyki nie tylko w reklamach, ale także w strojach pracowników, bardzo dobrze wpływa na spójność identyfikacji wizualnej firmy,
  • idealnie dopasowany rozmiar – ludzie nie są standardowo zbudowani, więc ubrania gotowe często wymagają dopasowywania i przeróbek krawieckich – zamawiając szycie odzieży, masz gwarancję idealnego dopasowania rozmiarów do konkretnych osób,
  • oryginalne kroje – jeżeli precyzyjnie wybierasz kolor i rozmiar, to dlaczego nie miałbyś wybrać oryginalnego kroju: pracownicy w Twojej firmie mogą mieć odzież roboczą, która wyróżnia się fasonem – to jeszcze jeden sposób na lepszą zauważalność Twojej marki,
  • naszywki z imieniem – jeżeli odzież zawodowa jest tworzona od podstaw, można też zadbać o jej pełną personalizację i zastosować naszywki z imieniem i funkcją danego pracownika: niezwykle ważna jest silna identyfikacja ze strojem i barwami firmowymi – satysfakcja, a nawet duma z posiadania oznak przynależności do określonej organizacji przekłada się bezpośrednio na wydajność i jakość pracy.

Na zakończenie warto podkreślić, że szycie odzieży zawodowej i roboczej na zamówienie i na miarę jest nie tylko kwestią ergonomii i wzmocnienia działań marketingowych. To również jasny sygnał wysłany do pracowników, że są ważni dla firmy. Dopasowywanie rozmiaru i kroju odzieży roboczej to komunikat, że zatrudnione osoby są traktowane podmiotowo, że firma docenia ich odmienność i jest otwarta na ich indywidualne potrzeby.

Wróć